2018 Prof. Dr. Ayla Çalımlı Proses Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Bu yıl ilki düzenlenen 2018 Prof. Dr. Ayla Çalımlı Proses Tasarım Yarışması, rahmetli Prof. Dr. Ayla Çalımlı hocamızın eşi Erol Çalımlı, oğlu Eray Çalımlı ve bölüm öğretim üyelerimiz ile öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

17 ve 21 Mayıs tarihlerindeki ön elemeler sonucunda finale kalan öğrencilerimiz 24 Mayıs’ta aşağıdaki projelerini sundular:
Tereftalik asit üretimi: Buse Gül Gümüş, Merve Ayas, Buse Kaşar, İrem Mutluer, Dilara Sert, Yavuz Güngör
Etanol amin üretimi: Ecem Bağcı, Ceren Sude Balcı, Merve Hüseyinbaş, Tuğçe Öz, Işıl Türkoğlu, Mehmet Yıldız
Stiren üretimi: Serda Aksoy, Cansın Bulut, Gülşah Demir, Fikriye Hançerli, Seda Işık, Beril Tüysüzoğlu
Akrilonitril üretimi: Adile Arslan, Toprak Karatokuş, Tuğcan Köse, Eylem Tökü, Ceren Yüksek, Ali Altunsoy
Akrolein üretimi: Salih Açıl, Ebru Çukurova, Remzican Ergin, Ayhan Hür, Tuğçe Sargıl, Ömer Faruk Yapıcı

Jüri üyeleri Prof. Dr. Serpil Takaç, Yük. Müh. Mümin Hacımusalar ve Dr. Öğretim Üyesi Eda Çelik Akdur tarafından değerlendirilen öğrencilerimiz birbirlerine çok yakın puanlar elde ettiler.

2018 Prof. Dr. Ayla Çalımlı Proses Tasarım Yarışması Birincileri Akrilonitril Üretim Prosesi projeleriyle Adile Arslan, Toprak Karatokuş, Tuğcan Köse, Eylem Tökü, Ceren Yüksek, Ali Altunsoy; İkincileri Etanol Amin Üretim Prosesi projeleriyle Ecem Bağcı, Ceren Sude Balcı, Merve Hüseyinbaş, Tuğçe Öz, Işıl Türkoğlu, Mehmet Yıldız ve Üçüncüleri Tereftalik Asit Üretim Prosesi projeleriyle Buse Gül Gümüş, Merve Ayas, Buse Kaşar, İrem Mutluer, Dilara Sert ve Yavuz Güngör oldu. Dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi.

Tüm öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Yarışmamıza maddi ve manevi destek olan Erol Çalımlı ve Eray Çalımlı’ya teşekkürlerimizi sunarız.