Başarılarımız

Hult Prize Girişimcilik Yarışması’nın Kampüs Finali Birincisi, Kimya Mühendisliği Bölümü 11290042 numaralı öğrencimiz Başak ARIKER, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri 15290217 numaralı Kerem KARABIYIK ve 13290132 numaralı Yüksel AŞÇI’dan oluşan Team Green oldu.

Team Green, 9 – 10 Mart 2018 tarihlerinde Londra’da gerçekleştirilecek olan bölge finallerine gitmeye hak kazandı.


5-7 Ekim 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen International Congress on Chemistry and Materials Science (ANCON 2017) kongresinde öğrencilerimizden Seray TÜRKÖZ en iyi sözlü sunum ödülünü kazanmıştır.


28-30 Eylül 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen 3rd International Conference on Recycling and Reuse (RR2016) kongresine Araş. Gör. Dr. Şule CAMCIOĞLU ve Araş. Gör. Baran ÖZYURT aşağıdaki bildiriler ile katılmışlardır.

Sözlü Sunumlar:

►Camcıoğlu, Ş., Doğan, İ. C., Özyurt, B., Hapoğlu, H., “Application of response surface methodology as a new PID tuning method in an electrocoagulation process control case”
►Camcıoğlu, Ş., Özyurt, B., Hapoğlu, H., “MIMO control application for pulp and paper mill wastewater treatment by electrocoagulation”

Poster Sunumlar:

►Özyurt, B., Camcıoğlu, Ş., Hapoğlu, H., “NARX model based nonlinear dynamic system identification of an electrocoagulation process using artificial neural networks”
►Özyurt, B., Camcıoğlu, Ş., Hapoğlu, H., “A consecutive electrocoagulation and electro-oxidation treatment for pulp and paper mill wastewater”

Bu çalışmalardan “A consecutive electrocoagulation and electro-oxidation treatment for pulp and paper mill wastewater” başlıklı çalışma “En İyi Poster Sunumu Ödülü”ne layık görülmüştür.

 


Bölümümüz lisans programı, 30.09.2016 – 30.09.2018 tarihleri arasında geçerli olmak üzere MÜDEK tarafından akredite edilmiştir.

eur_ace
mudek


E Blok giriş katında yapımı tamamlanan dersliklerimizin ve bilgisayar laboratuvarlarımızın açılışı 24 Mart 2016’da Rektörümüz Prof. Dr. Erkan İBİŞ tarafından gerçekleştirildi. Rektör Yardımcılarımız, Dekanımız, Dekan Yardımcılarımız, Fen Fakültesi Dekanı, Öğretim Üyeleri, Araştırma Görevlileri ve öğrencilerin katılımıyla başlayan törende dersliklerimizin dünü ve bugünü Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhanettin ÇİÇEK tarafından fotoğraflar eşliğinde paylaşıldı. Açılış, derslik ve bilgisayar laboratuvarlarımızın gezilmesinin ardından düzenlenen kokteyl ile tamamlandı. Bölümümüzün altyapısına yapılan bu çok kıymetli katkı nedeniyle emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.


D Blokta yapımı tamamlanan araştırma laboratuvarlarımızın açılışı 16 Haziran 2015’te Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Erkan İBİŞ tarafından gerçekleştirildi. Rektör Yardımcılarımızın, Dekanımızın, Dekan Yardımcımızın, Eczacılık ve Fen Fakültesi Dekanlarının, Öğretim Üyelerimizin, Araştırma Görevlilerimizin, öğrencilerimizin ve personelimizin de katılımı ile gerçekleştirilen açılışta yeni laboratuvarların hayata geçiş hikayesi fotoğraflar eşliğinde paylaşıldı. Açılış, laboratuvarların gezilmesinin ardından düzenlenen kokteyl ile tamamlandı.


Prof. Dr. Güzide Çalık 2014-2015 Dönemi için Mühendislik Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Kuruluşu olan MÜDEK Değerlendirme Takımında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünün Lisans Programı Asil Değerlendiricisi olarak görev yapacaktır.


Prof. Dr. Serpil Takaç 2014-2015 Dönemi için Mühendislik Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Kuruluşu olan MÜDEK Değerlendirme Takımında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünün Lisans Programı Asil Değerlendiricisi olarak görev yapacaktır.


seckiler


cetin_kocak


mudek_seckiler_11


mudek_seckiler_21


takac_cost


TUSIAD1


Ulusal Kimya Mühendisliği Öğrenci Kongresi 2, 4-6 Mayıs 2013 tarihlerinde başarıyla gerçekleştirilmiştir.