Başarılarımız

MEZUNİYET TÖRENİ 2019    8.7.2019 DA YAPILDI

BAZI KARELER…..BÖLÜM BİRİNCİSİ MERVE ŞAHİN, İKİNCİSİ MURAT ERDEM, ÜÇÜNCÜSÜ BUSE KILIÇ

BÖLÜM ÖĞRETİM ÜYELERİ DİPLOMA TÖRENİ SONRASI KÜRSÜDEN İNERKEN….

MÜHENDİSLİK YEMİNİ YAPILIRKEN…..

BÖLÜM BAŞAKINIMIZ PROF.DR. MURAT EROL YEMİN ETTİRDİ

 

 

TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri

Ankara Bölge Sergisi

Bölümümüz 14290439 numaralı 4. sınıf öğrencisi Elmas Elçin AK “Enerji ve Çevre” alanında Dr. Şule CAMCIOĞLU danışmanlığında gerçekleştirdiği “Su Bazlı Boya Atık Suyunun Birleşik Elektrokoagülasyon-Elektro-Oksidasyon Yöntemiyle Arıtılması” konulu projesi ile TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2242-Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarına katılarak bölümümüzü temsil etmiş ve Ankara Bölge Yarışmalarında ikincilik ödülü kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

 

Bölümümüz lisans programı, 30.09.2018 – 30.09.2021 tarihleri arasında geçerli olmak üzere MÜDEK tarafından akredite edilmiştir.

Hult Prize Girişimcilik Yarışması’nın Kampüs Finali Birincisi, Kimya Mühendisliği Bölümü 11290042 numaralı öğrencimiz Başak ARIKER, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri 15290217 numaralı Kerem KARABIYIK ve 13290132 numaralı Yüksel AŞÇI’dan oluşan Team Green oldu.

Team Green, 9 – 10 Mart 2018 tarihlerinde Londra’da gerçekleştirilecek olan bölge finallerine gitmeye hak kazandı.


5-7 Ekim 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen International Congress on Chemistry and Materials Science (ANCON 2017) kongresinde öğrencilerimizden Seray TÜRKÖZ en iyi sözlü sunum ödülünü kazanmıştır.


28-30 Eylül 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen 3rd International Conference on Recycling and Reuse (RR2016) kongresine Araş. Gör. Dr. Şule CAMCIOĞLU ve Araş. Gör. Baran ÖZYURT aşağıdaki bildiriler ile katılmışlardır.

Sözlü Sunumlar:

►Camcıoğlu, Ş., Doğan, İ. C., Özyurt, B., Hapoğlu, H., “Application of response surface methodology as a new PID tuning method in an electrocoagulation process control case”
►Camcıoğlu, Ş., Özyurt, B., Hapoğlu, H., “MIMO control application for pulp and paper mill wastewater treatment by electrocoagulation”

Poster Sunumlar:

►Özyurt, B., Camcıoğlu, Ş., Hapoğlu, H., “NARX model based nonlinear dynamic system identification of an electrocoagulation process using artificial neural networks”
►Özyurt, B., Camcıoğlu, Ş., Hapoğlu, H., “A consecutive electrocoagulation and electro-oxidation treatment for pulp and paper mill wastewater”

Bu çalışmalardan “A consecutive electrocoagulation and electro-oxidation treatment for pulp and paper mill wastewater” başlıklı çalışma “En İyi Poster Sunumu Ödülü”ne layık görülmüştür.

 

 


E Blok giriş katında yapımı tamamlanan dersliklerimizin ve bilgisayar laboratuvarlarımızın açılışı 24 Mart 2016’da Rektörümüz Prof. Dr. Erkan İBİŞ tarafından gerçekleştirildi. Rektör Yardımcılarımız, Dekanımız, Dekan Yardımcılarımız, Fen Fakültesi Dekanı, Öğretim Üyeleri, Araştırma Görevlileri ve öğrencilerin katılımıyla başlayan törende dersliklerimizin dünü ve bugünü Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhanettin ÇİÇEK tarafından fotoğraflar eşliğinde paylaşıldı. Açılış, derslik ve bilgisayar laboratuvarlarımızın gezilmesinin ardından düzenlenen kokteyl ile tamamlandı. Bölümümüzün altyapısına yapılan bu çok kıymetli katkı nedeniyle emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.


D Blokta yapımı tamamlanan araştırma laboratuvarlarımızın açılışı 16 Haziran 2015’te Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Erkan İBİŞ tarafından gerçekleştirildi. Rektör Yardımcılarımızın, Dekanımızın, Dekan Yardımcımızın, Eczacılık ve Fen Fakültesi Dekanlarının, Öğretim Üyelerimizin, Araştırma Görevlilerimizin, öğrencilerimizin ve personelimizin de katılımı ile gerçekleştirilen açılışta yeni laboratuvarların hayata geçiş hikayesi fotoğraflar eşliğinde paylaşıldı. Açılış, laboratuvarların gezilmesinin ardından düzenlenen kokteyl ile tamamlandı.

 


seckiler


cetin_kocak


 


 


takac_cost


TUSIAD1


Ulusal Kimya Mühendisliği Öğrenci Kongresi 2, 4-6 Mayıs 2013 tarihlerinde başarıyla gerçekleştirilmiştir.